Granit - úpravy, údržba a opravy

06. 01. 2012

Úpravy povrchu

Granit může mít celou řadu povrchových úprav, které se uplatní jak v exteriéru, tak interiéru. Nejjednodušší úpravou je samozřejmě štípaný granit, kdy je plně zachován přírodní vzhled kamene. 

Granit může být rovněž:

  • řezaný
  • broušený
  • leštěný
  • žíhaný plamenem
  • tryskaný a případně kartáčovaný

Údržba a opravy

Údržba výrobků z přírodního granitu je velice snadná. Granit lze bez problému čistit a omývat a čistit všemi běžnými prostředky v domácnosti. Neměly by být používány prostředky s obsahem písků, neboť by mohlo dojít k poškrabání měkčích minerálů v horninové hmotě. Na druhou stranu granit je odolný i ostří nože nebo poškrabání škrabkou.

Kamenné prvky v exteriéru, ale i více namáhané plochy v interiéru (zde jsou to typicky kuchyňské pracovní desky, obklady u kuchyňské linky, v koupelně, umyvadlové desky a podlahy, zejména v předsíni) se doporučují pravidelně impregnovat speciálním nátěrem. Impregnací je úplně potlačena nasákavost granitového materiálu a dochází ke zvýšení odolnosti proti klimatickým a jiným vlivům. Impregnace se rovněž používá pro zvýraznění struktury a barvy kamene.

Výhodou granitu je rovněž možnost renovace, ať už přebroušením, přeleštěním nebo v případě chybějících částí jejich náhradou či vytmelením.

O nás

Internetové stránky granit.cz infromují o granitu jako materiálu mimořádných vlastností a poradí se vším okolo kamene. Od pracovních kuchyňských a barových desek , přes podlahy a dlažby, až po pomníky a pomníkové díly - vybíráme pro Vás vhodná kamenictví, která umí pracovat se žulou.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.granit.cz pište na info@granit.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference